Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Turku

Aktualnie znajdujesz się na:

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNRII W TURKU z dnia 27.02. 2023 r. W SPRAWIE UCHYLENIA AKTU PRAWA MIEJSCOWEGO WYDANYCH W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM WYSTĄPIENIA GRYPY PTAKÓW NA TERENIE POWIATU TURTECKIEGO

KOMUNIKAT  POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNRII W TURKU z dnia 27.02. 2023 r. W SPRAWIE UCHYLENIA AKTU PRAWA MIEJSCOWEGO WYDANYCH W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM WYSTĄPIENIA GRYPY PTAKÓW NA TERENIE POWIATU TURTECKIEGO

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Turku w nawiązaniu do swoich wcześniejszych komunikatów wydanych w związku zagrożeniem wystąpienia grypy ptaków na terenie powiatu tureckiego informuje, że w dniu 24 lutego 2023 roku ukazało się Rozporządzenie Nr 3/2023 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Turku z dnia 24 lutego 2023 roku uchylające Rozporządzenie Nr 1/2023 z dnia 23 stycznia 2023 roku w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu tureckiego. W związku z tym od dnia 24 lutego 2023 roku na terenie powiatu tureckiego nie obowiązują już żadne akty prawa miejscowego, które wprowadzały powszechne obostrzenia w zakresie hodowli i przemieszczania drobiu.

W dalszym ciągu pozostaje jednak w mocy rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 marca 2022 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, które określa obowiązki hodowców i posiadaczy drobiu na obszarze całego kraju. Ponadto hodowców drobiu z powiatu tureckiego obowiązuje także Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 19 grudnia 2022 roku w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa wielkopolskiego.

Jan Radzimski

Powiatowy Lekarz Weterynarii

w Turku

Załącznik nr 1 - Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 marca 2022 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Załącznik nr 2 - Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 19 grudnia 2022 roku w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa wielkopolskiego.

Metadane

Data publikacji : 27.02.2023
Podmiot udostępniający informację:
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Turku
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Łukasz Różycki

Opcje strony

do góry