Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Turku

Aktualnie znajdujesz się na:

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNRII W TURKU z dnia 28.03. 2022 r.

Załącznik - Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 23 marca 2022

KOMUNIKAT  POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNRII W TURKU z dnia 28.03. 2022 r. W SPRAWIE UCHYLENIA AKTU PRAWA MIEJSCOWEGO WYDANYCH W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM WYSTĄPIENIA GRYPY PTAKÓW NA TERENIE POWIATU TURTECKIEGO

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Turku w nawiązaniu do swojego wcześniejszego komunikatu wydanego w związku zagrożeniem wystąpienia grypy ptaków na terenie powiatu tureckiego informuje, że w dniu 25 marca 2022 roku ukazało się Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 23 marca 2022 roku uchylające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatów kaliskiego i tureckiego. W związku z tym od dnia 25 marca 2022 roku na terenie powiatu tureckiego nie obowiązują już żadne akty prawa miejscowego, które wprowadzały powszechne obostrzenia w zakresie hodowli i przemieszczania drobiu.

W dalszym ciągu pozostaje jednak w mocy rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, które określa obowiązki hodowców i posiadaczy drobiu.

                                         Powiatowy Lekarz Weterynarii

                                                         w Turku

Metadane

Data publikacji : 28.03.2022
Podmiot udostępniający informację:
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Turku
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Łukasz Różycki

Opcje strony

do góry