Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Turku

Aktualnie znajdujesz się na:

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII TURKU z dnia 14.12.2021 r. W SPRAWIE ZAGROŻENIA WYSTĄPIENIA GRYPY PTAKÓW NA TERENIE POWIATU

Załącznik nr 1 - Treść komunikatu
Załącznik nr 2 - Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego
Załącznik nr 3 - Rozporządzenie Ministra Rlnictwa i Rozwoju Wsi

 

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII TURKU z dnia 14.12.2021 r.

W SPRAWIE ZAGROŻENIA WYSTĄPIENIA GRYPY PTAKÓW

NA TERENIE POWIATU 

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Turku informuje, że w dniu 10 grudnia 2021 r. w związku ze stwierdzeniem w miejscowości Ostrowsko w powiecie poddębickim ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków, dla którego obszar zagrożenia tą chorobą obejmuje swym zasięgiem także część powiatu tureckiego Wojewoda Wielkopolski wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu kolskiego i tureckiego.

Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10 grudnia 2021 r. uznaje za obszar zagrożony wysoce zjadliwą grypą ptaków teren powiatu tureckiego obejmujący:

  • w gminie Brudzew, miejscowości: Dąbrowa, Kuźnica Janiszewska, Podłużyce, Kozubów, Koźmin;
  • w gminie Przykona, miejscowości: Posoka, Sarbice, Paulinów, Aleksandrów, Radyczyny, Radyczyny-Kolonia, Jakubka, Dąbrowa, Trzymsze, Młyniska, Smulsko, Ewinów, Boleszczyn, Bądków Drugi, Zimotki, Wichertów, Słomów Kościelny;
  • w gminie Dobra, miejscowości: Dąbrowica, Dąbrowica-Kolonia, Kaczka, Młyny Piekarskie, Józefów, Stawki;

W związku z powyższym nakazy i zakazy zawarte w rozporządzeniu Wojewody Wielkopolskiego z dnia 2 grudnia  2021 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu tureckiego i kaliskiego obowiązują zakłady zajmujące się produkcją drobiu żywego lub produktów drobiowych, gospodarstwa rolne i osoby utrzymujące drób lub inne ptaki na w/w obszarze.

Ponadto posiadaczy drobiu na terenie całego powiatu obowiązują zakazy  i nakazy zawarte w Rozporządzeniu Ministra  Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 20217 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem zjadliwej grypy ptaków.     

Powiatowy Lekarz Weterynarii
 w Turku
Jan Radzimski

Metadane

Data publikacji : 14.12.2021
Podmiot udostępniający informację:
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Turku
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Łukasz Różycki

Opcje strony

do góry