Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Turku

Aktualnie znajdujesz się na:

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W TURKU z dnia 3.12.2021 r. W SPRAWIE WYSTĄPIENIA GRYPY PTAKÓW NA TERENIE POWIATU

Załącznik nr 1 - Treść komunikatu PLW w Turku
Załącznik nr 2 - 
ROZPORZĄDZENIE NR 3/2021 POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W TURKU
Załącznik nr 3 - Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r.

 

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W TURKU z dnia 3.12.2021 r.

W SPRAWIE WYSTĄPIENIA GRYPY PTAKÓW

NA TERENIE POWIATU

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Turku informuje, że w dniu 1 grudnia 2021 r. zostało opublikowane w dzienniku urzędowym województwa rozporządzenie nr 3/2021 POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W TURKU z dnia 22.11.2021 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu tureckiego w związku ze stwierdzeniem w miejscowości Wichertów w powiecie tureckim KOLEJNYCH ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków w stadzie kaczek.

Rozporządzenie to w § 1.1. ustanawia obszar objęty ograniczeniami składający się z:

  1. obszaru zapowietrzonego, który obejmuje: w gminie Przykona, miejscowości: Kaczki Plastowe, Olszówka, Gąsin, Przykona, Bądków Pierwszy, Żeroniczki, Psary, Smulsko, Bądków Drugi, Wichertów, w gminie Dobra, miejscowości: Stefanów, Żeronice; Obszar ten określa mapa stanowiąca załącznik do rozporządzenia – w części zaznaczonej kolorem pomarańczowym.
  2. obszaru zagrożonego, który obejmuje w gminie Przykona, miejscowości: Laski, Rogów, Aleksandrów, Paulinów,  Radyczyny, Radyczyny Kolonia, Młyniska, Trzymsze, Ewinów, Dąbrowa, Słomów Kościelny, Boleszczyn, Gajówka, Posoka, Sarbice, w gminie Turek, miejscowości: Wietchinin, Kaczki Średnie,  Kowale Księże, Turkowice , Szadów Pański, Szadów Księży, Kalinowa, Pęcherzew, Chlebów, Korytków, Warenka, Żuki, w gminie Brudzew, miejscowości: Bogdałów Kolonia, Krwony, Kuźnica Janiszewska, w gminie miejskiej  Turek, miejscowość: Turek, w gminie Dobra, miejscowości: Ugory, Moczydła, Dąbrowica, Dąbrowica Kolonia, Mikulice, Kaczka, Młyny Piekarskie. Szymany, Zagaj, Czyste, Rzechta, Stawki, Januszówka, Piekary, Linne, Potworów, Dobra, Chrapczew,  Czajków, w gminie Kawęczyn, miejscowości: Marcinów, Kawęczyn, Ciemień,  Dziewiątka,  Siedliska, Leśnictwo, Kowale Pańskie, Kowale Pańskie Kolonia, Marianów, Marianów Kolonia. Obszar ten określa mapa stanowiąca załącznik do rozporządzenia – w części zaznaczonej kolorem różowym.

 

Nakazy i zakazy zawarte w w/w rozporządzeniu na w/w obszarze powiatu tureckiego  obowiązują zakłady zajmujące się produkcją drobiu żywego, produktów z drobiu, gospodarstwa rolne i osoby utrzymujące drób lub inne ptaki. Każde przemieszczenie drobiu lub produktów z drobiu po za te obszary wymaga zgody Powiatowego Lekarza Weterynarii po spełnieniu określonych prawem warunków. Ponad to posiadaczy drobiu na terenie całego powiatu obowiązują zakazy  i nakazy zawarte w Rozporządzeniu Ministra  Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem zjadliwej grypy ptaków.

Metadane

Data publikacji : 03.12.2021
Podmiot udostępniający informację:
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Turku
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Łukasz Różycki

Opcje strony

do góry