Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Turku

Aktualnie znajdujesz się na:

KOMUNIKAT NR 1/2021 POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W TURKU W SPRAWIE ZAGROŻENIA WYSTĄPIENIA GRYPY PTAKÓW NA TERENIE POWIATU

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Turku informuje, że w dniu 6 kwietnia 2021 r. stwierdzono w miejscowości Gawłowice w powiecie sieradzkim ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków w stadzie kaczek reprodukcyjnych, dla którego obszar zagrożenia tą chorobą obejmuje swym zasięgiem także część powiatu tureckiego.

Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 9 kwietnia 2021 r. uznaje za obszar zagrożony wysoce zjadliwą grypą ptaków teren powiatu tureckiego obejmujący:

- miejscowość Miłkowice w gminie Dobra

- miejscowości: Okręglica, Chocim, Głuchów w gminie Kawęczyn.

W związku z powyższym nakazy i zakazy zawarte w rozporządzeniu nr 16/21 Wojewody Wielkopolskiego z dnia 9 kwietnia 2021 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu tureckiego i kaliskiego obowiązują gospodarstwa rolne, osoby utrzymujące drób lub inne ptaki a także wszystkich mieszkańców i osoby czasowo przebywające na w/w obszarze.

Ponadto posiadaczy drobiu na terenie całego powiatu obowiązują zakazy  i nakazy zawarte w Rozporządzeniu Ministra  Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 20217 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem zjadliwej grypy ptaków.     

Załączniki do pobrania:

1. KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W TURKU

2. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

3. Rozporzadzenie Wojewody Wielkopolskiego nr  1621 z dnia 09.04.2021 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptakow hpai na terenie powiatow tureckiego i kaliskiego

Metadane

Data publikacji : 13.04.2021
Data modyfikacji : 08.06.2021
Podmiot udostępniający informację:
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Turku
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Łukasz Różycki
Osoba modyfikująca informację:
Łukasz Różycki

Opcje strony

do góry